вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone płoty z drewna szybko się zużywają i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada zacząć od poprawnego i skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego zależy rezultat finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić kolejne preparaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, lecz nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten rodzaj ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий